Archiwum wpisów – Marzec 2018

Jaglany sernik z daktylowym karmelem - czyli Snikers w zdrowym wydaniu

Jeśli znudziły się Wam tradycyjne, świąteczne ciasta, to mam dla Was pewną propozycję - Jaglany sernik z daktylowym karmelem – w smaku trochę przypomina Snikersa :) 

Jakie badania warto wykonać przed wizytą u dietetyka i dlaczego są one tak ważne?

Do niedawna, parametry antropometryczne, takie jak: waga, wzrost, wiek oraz stopień aktywności fizycznej zdawały się być wystarczające, by skomponować zbilansowaną dietę. Jednak równie ważnym – o ile nie ważniejszym – wskaźnikiem stanu odżywienia są wyniki badań laboratoryjnych.

Które badania warto wykonać, aby dieta była jak najlepiej dopasowana do stanu zdrowia? 

Czy produkty LIGHT to dobry pomysł?

Sklepowe półki aż uginają się od produktów light, a ich asortyment stale się powiększa. Obecnie niemalże każdy produkt ma swój lekki odpowiednik. Produkty takie powstały z myślą o osobach chcących zrzucić zbędne kilogramy, bez żadnych wyrzeczeń. Przez sporą część społeczeństwa postrzegane są jako zdrowe i bezpieczne. Niestety rzeczywistość jest nieco inna - nie wszystkie produkty light są niskokaloryczne. Co więcej mogą ...

Zbadaj kondycję swojego organizmu

Każda osoba, bez względu na wiek może skorzystać w poradni Dobry Dietetyk w Biskupcu z bezpłatnych badań i konsultacji w zakresie analizy masy i składu ciała, ocenić potrzeby energetyczne swojego organizmu oraz uzyskać informacje jaki rodzaj badań laboratoryjnych warto wykonać. To standardowe badanie, które można wykonać bezpłatnie pozwala określić wszelkiego rodzaju odchylenia i nieprawidłowości w budowie organizmu.

Jak zwiększyć aktywność fizyczną w ciągu dnia nie chodząc na siłownię?

Dziś dobra wiadomość dla tych, którzy nie lubią spędzać godzin na siłowni, czy fitnessie, bądź po prostu nie mają na to czasu :)

Jak wyrobić w sobie nawyk picia wody?

O zaletach wody pisałam już we wcześniejszym artykule, dlatego nie będę już teraz ponownie ich przytaczać (zapraszam do wcześniejszego . Przypomnę tylko, że z powodu niedostatecznej ilości wody w diecie możesz borykać się z takimi problemami jak tycie, zmęczenie, kłopoty z trawieniem, czy problemy skórne.

Sernik w nieco odchudzonej wersji

Dziś Dzień Mężczyzny, a że mój Mężczyzna uwielbia słodkości to upiekłam Mu sernik :) 

Jest to sernik Rosa, jednak aby był zdrowszą wersją pozamieniałam niektóre produkty.

Dla zainteresowanych podaję poniżej przepis z moimi modyfikacjami.

Mało jem, a waga ani drgnie - dlaczego?

Jest to problem dużej części społeczeństwa, która na własną rękę próbuje zrzucić "parę kilogramów". Tylko dlaczego nie przynosi to żadnych efektów?

Mało tego, że nie przynosi żadnych efektów to jeszcze może wyrządzić spore szkody w naszym organizmie. Nasz organizm to bardzo inteligentny mechanizm, który potrafi dostosować się do niekorzystnych warunków (w tym przypadku do głodówek).

Poniżej tłumaczę w jaki sposób...

Back

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ